fbpx

Matki Expatki

Agata Manelska

Założycielka marki “Matki Expatki”, od wielu lat mieszkająca z rodziną w Abu Dhabi. 

Mentorka kobiet, certyfikowana coach oraz podcasterka. 

Pomaga kobietom odnaleźć się w nowej rzeczywistości po przeprowadzce do innego kraju, po tym jak wyjechały z powodu międzynarodowego awansu męża/partnera. 

Tworzy społeczność Matki Expatki – zrzeszającą kobiety, które szukają wsparcia w związku z poczuciem braku przynależności, barierami językowymi i kulturowymi oraz koniecznością zmian w karierze na emigracji.

Agata Manelska Matki Expatki

Prowadzi programy mentoringowo-coachingowe dla kobiet,
które żyją na emigracji.

 Jak sama twierdzi: 

Wyjazd z Polski zmusił mnie do totalnej rewolucji w moim życiu zawodowym i prywatnym. Próbowałam być idealną mamą na emigracji, długo udawałam sama przed sobą oraz innymi, że wszystko jest wspaniale. Nie było… Wiele kobiet mierzy się z podobnymi problemami, takimi jak samotność, brak wsparcia, poczucie wyobcowania, poświęcenie własnej kariery na rzecz pracy męża… Otoczenie zdaje się nie dostrzegać tych trudności przez co jeszcze ciężej przyznać się do odczuwanych emocji i trosk. A prawda jest taka, że pomimo, że wygląda to na “życie jak w bajce” – często takie nie jest. Problemy nie znikają od samej przeprowadzki. Pozostawione same sobie, my Matki Expatki niejednokrotnie cierpimy w samotności. Istnieją całe społeczności kobiet – żon ekspatów, w których powierzchownie przedstawiana jest cukierkowa rzeczywistość. Bo jak tu narzekać jak się mieszka w ciepłym kraju, a mąż dobrze zarabia? Prawda jest często inna. Zapraszam do świata Matek Expatek, gdzie każda znajdzie wsparcie…  

Agata Manelska

Agata Manelska Matki Expatki

Doświadczenie

Agaty doświadczenie zawodowe można podzielić na dwa etapy. Pierwszy to ten przed wyjazdem z Polski, gdzie zajmowała się finansami. Jej zaangażowanie, upór i dążenie do wyznaczonych celów pozwoliły jej na szybki rozwój i awans w tej profesji. 

Drugi etap – już po wyjeździe – to ciągła praca nad sobą i stawianie czoła wyzwaniom na emigracji. Po wielu latach spędzonych na rozwoju osobistym oraz szkoleniach powstała marka Matki Expatki, której misją jest towarzyszenie kobietom na emigracji w zmianie.

Pracuję w oparciu o następujące podejścia:

Obszary specjalizacji:

Przygotowanie merytoryczne:

Scroll to Top